Jakość odbitek:

Żeby zdjęcia były ładne potrzebne jest staranne przygotowanie plików aby miały odpowiednią: jasność, kontrast, barwę itp. Tego nie zrobi dobrze automatyczna korekcja fotokiosku czy nawet oprogramowanie zakładu. Człowiek i jego umiejętności, niekiedy nabywane przez wiele lat są pod tym względem niezastąpione.

Proponujemy skorzystanie z naszego doświadczenia aby zdjęcia były jak najładniejsze lub zawodowym fotografom z własnymi upodobaniami, oferujemy wykonanie odbitek bez poprawek. Praktyczne jest wtedy wykonanie najpierw odbitki testowej.

Pracujemy głównie na papierach firmy Kodak. Jednak na życzenie mamy możliwość kopiowania na papierach Fuji.

Stan procesów chemicznych jest stale monitorowany stripami kontrolnymi.

Co obejmuje przygotowanie zdjęć do wywołania (wydruku)?

Pliki cyfrowe lub klatki z filmu są najpierw kadrowane do formatu zamówionej odbitki. Przy takim dopasowaniu dbamy, by nie zostały obcięte ważne elementy zdjęcia. Najczęściej spotykana potrzeba kadrowania wynika z tego, że pliki z aparatów cyfrowych mają proporcję boków 4:3 lub 16:9 a najczęściej wybierany format zdjęcia 10x15 (tzw. pocztówka) ma proporcję boków 2:3. Przy innych formatach zdjęć te proporcje są jeszcze inne ale zostaną odpowiednio wykadrowane. Standardowo dopasowujemy je do typowych formatów ale na życzenie możemy przygotować format niestandardowy np. do kieszonki w portfelu lub do nietypowej ramki.

Przed wywołaniem, zdjęcia są jeszcze odpowiednio do potrzeb rozjaśniane lub przyciemniane, poprawiany jest kontrast i balansowane są kolory, tak by skorygować błędy powstałe przy fotografowaniu i związane z ograniczeniami aparatu fotograficznego. Wszystko po to, żeby zdjęcia na koniec możliwie jak najwierniej odpowiadały warunkom w jakich je wykonano.

Zobacz ceny